CNC, کسب و کار

۷ محصول پولساز چوبی با دستگاه CNC چوب

7 محصول پولساز چوبی با دستگاه CNC چوب

۷ محصولی که شاید تولید آنها تازگی نداشته باشد، اما در گذشته زمان زیادی برای طراحی و ساخت آنها توسط نجاران به کار می رفت. اما با آمدن ماشین آلات جدید سی ان سی CNC  دیگر کار به آن سختی نیست. قبل از آنکه وارد بحث این ۷ محصول پولساز شویم ، بهتر از مختصری درباره خود دستگاه CNC چوب صحبت کنیم.

 

دستگاه سی ان سی

دستگاه CNC چوب یک سیستم برشکاری کامپیوتری است. انجام عملیات خراطی ، برش ، سوراخ و فرزکاری به واسطه ابزارهای مختلفی توسط این دستگاهها انجام می‌گیرد و حسن بزرگ آن دقت بالایی است که در انجام این کارها دارند.

کامپیوتر نه خسته می‌شود و نه دقتش کم می‌شود . در تمام ساعات کار دستگاه ، این ماشین براحتی می‌تواند با همان دقت اولیه قطعه مورد را تولید کند.

درسالهای اخیر استفاده‌های بسیار گوناگونی از این دستگاه‌ها می‌شود. برای مثال در صنعت مبلمان با استفاده از قطعه اضافه‌شونده روتاری ، میتوان همزمان ۸ تا ۱۲ پایه مبل ابزارکاری شده و زیبا ساخت. از آنجایی که تمامی پایه‌ها یک شکل هستند ، ۸روتاری چرخش محوری را انجام داده و ۸ مته تیر عملیات ابزارکاری چوب را همزمان انجام می‌دهند.

دستگاه CNC چوب همانند سایر دستگاه‌های تحت کنترل کامپیوتر از یک نرم افزار بهره می‌برد که آن را در شرایط مختلفی کنترل می‌کند. اعمال کنترل بر روی ابزار برشی و همچنین حرکت آن در جهت‌های مختلف باعث می‌شود که قطعات تولید شده از لحاظ طراحی و کیفیت در سطح بسیار خوبی باشند و تکرار پذیری آنها نیز بالا باشد. برای شرکت‌هایی که به تولید انبوه در حوزه چوب فعالیت دارند، دستگاه سی انسی چوب یک گزینه ایده آل به شمار می‌رود که خط تولید آنها را یکپارچه کرده و می‌تواند به صورت پیوسته به تولید محصولات خود مشغول باشند.

در ادامه به چند راهکار کسب درآمد به کمک دستگاه CNC چوب اشاره خواهیم کرد که تنها با خرید یک دستگاه می‌توانید یک منبع کسب درآمد پایدار به وجود آورید:

 

سیسمونی نوزاد 

سیسمونی نوزاد

سیسمونی نوزاد 

یکی از بهترین شیوه‌هایی که می‌توان از دستگاه CNC چوب به کسب درآمد پرداخت، استفاده از آن برای تولید سیسمونی نوزاد است. در حال حاضر سیسمونی یک نوزاد شامل تخت خواب، کمدهای چوبی، گهواره‌های چوبی، صندلی و موارد مختلفی دیگری است که در همه آنها از چوب به عنوان ماده اصلی استفاده می‌شود. از سوی دیگر وجود طراحی زیبا و جذابیت در سیسمونی اهمیت بسیاری دارد و خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که وسایل آنها در نهایت سلیقه و با زیبایی کامل طراحی شده باشند.

این موضوع در کنار خط تولید کارخانه‌ها برای تولید یکپارچه باعث می‌شود که دستگاه CNC چوب یک ابزار و بخش مهم در کارخانه‌های تولید سیسمونی تبدیل شود. طبیعتاً این شرکت ها برای ساخت یک محصول اقدام می‌کنند و ترجیح می‌دهند که چند محصول را در مشخصات یکسان و با سرعت بالا تولید کنند. استفاده از نیروی انسانی باعث می‌شود که خطای آنها افزایش یافته و در حالت کلی کیفیت محصول نیز کاهش یابد. بنابراین دستگاه CNC چوب با کیفیت بالا و سرعت عمل مناسب خود می‌تواند به کسب درآمد شرکت‌های تولید کننده سیسمونی نوزاد کمک کنند.

 

 سرویس مبلمان منزل

سرویس مبلمان منزل

 سرویس مبلمان منزل

علاوه بر سیسمونی نوزاد، سرویس مبلمان منزل نیز به طراحی منحصر به فردی نیاز دارد و افراد خانه دار ترجیح می‌دهند که وسایل چوبی آنها از یک طراحی زیبا و خاص بهره ببرد. این در حالی است که دستگاه CNC چوب به دلیل برخورداری از نرم افزارهای مختلف شرایطی را فراهم می‌کند که شرکت‌ها می‌توانند انواع طرح‌های مختلف را بر روی وسایل چوبی ایجاد کنند. در حقیقت با توجه به محورهای استفاده شده در این دستگاه‌ها، امکان ایجاد الگوهای دو بعدی و سه بعدی بسیار سختی به وجود آمده است که می‌توان از آنها در سرویس مبلمان منزل استفاده کرد.

بنابراین اگر در زمینه تولید سرویس مبلمان منزل فعالیت دارید، با خرید دستگاه CNC چوب نه تنها سرعت خط تولید خود را افزایش می‌دهید، بلکه امکان تولید الگوهای سخت‌تر و پیچیده‌تری را نیز خواهید داشت که شما را از سایر رقبایتان پیش انداخته و زمینه‌ی کسب درآمد بیشتر را خواهید داشت.

 

  حکاکی بر روی کابینت و کمد دیواری

حکاکی بر روی کابینت و کمد دیواری

  حکاکی بر روی کابینت و کمد دیواری

به احتمال زیاد، در جستجوهای اینترنتی و یا در بازار کابینت و کمد دیواری با اصطلاح ممبران مواجه شده‌اید. کابینت ممبران برای کابینت‌ها و کمدهایی به کار گرفته می‌شود که با استفاده از دستگاه CNC چوب بر روی آنها حکاکی صورت گرفته و این حکاکی به صورت الگوهای پیچیده به سطح چوب چسبانده شده‌اند. این کابینت‌ها که به کابینت‌های سلطنتی نیز معروف هستند، هنوز هم طرفداران بسیاری در سطح جامعه دارند که طراحی آنها تنها با استفاده از دستگاههای پیشرفته انجام می‌شود و زمینه خوبی برای کسب درامد فراهم می‌کند.

با این وجود، اگر احساس می‌کنید که در نزدیکی شما امکان فروش کابینت ممبران وجود دارد، بهتر است به سراغ دستگاه CNC چوب بروید و از آن برای ایجاد الگو های مختلف سلطنتی استفاده کنید. در مورد طراحی‌ها و طرح‌های کابینت و کمد نیز نگران نباشید و با استفاده از اینترنت می‌توانید انواع الگوهای مختلف را تهیه کنید.

 

 تولید لوازم تزیینی چوبی

تولید لوازم تزیینی چوبی

 تولید لوازم تزیینی چوبی

لوازم تزیینی چوبی یکی از پرتکرارترین وسایل موجود در منزل و در داخل خودرو است. ساده‌ترین نمونه این لوازم را می‌توان جعبه‌های دستمال کاغذی نامید که توسط شرکت‌های مختلف برای تبلیغ کسب و کار خود طراحی و ساخته می‌شود. در مورد منزل نیز لوازم تزیینی چوبی متعددی وجود دارد که در گوشه و کنار امکان استفاده از آنها هست. بنابراین دستگاه CNC چوب می‌تواند به راحتی و با سرعت بالا انواع لوازم تزئینی چوبی را تولید کند و امکان فروش آنها را فراهم آورد.

به عنوان مثال، می‌توانید با خرید یک دستگاه CNC چوب نسبتاً کوچک برای احداث یک کارگاه خانگی یا متوسط اقدام کنید و با استفاده از فروش لوازم تزیینی چوبی به کسب و کار خود رونق دهید. معمولاً به دلیل سرعت بالا در تولید و تعداد خریدار بالا، این حرفه یک منبع درآمد کوچک و پایدار شناخته می‌شود.

مطلب مرتبط :  ۷ ابزار قدرتی که هر نجار باید داشته باشد

 

 صندلی و پایه‌های چوبی

صندلی و پایه‌های چوبی

 صندلی و پایه‌های چوبی

با وجود اینکه می‌توان صندلی و پایه‌های چوبی را با استفاده از ابزارهای نجاری ساده مانند اره و یا سایر ابزارها تولید کرد، اما این ابزارها نیاز دارند که فرآیند پرداخت نهایی بر روی محصول صورت گرفته باعث می‌شود که زمان زیادی از شرکت تولیدی هدر رود. این در حالی است که دستگاه CNC چوب نیازی به انجام کارهای تکمیلی ندارد و شرکت می‌تواند با چسباندن قطعات به یکدیگر کار آنها را به پایان برساند. این دستگاه به افزایش سرعت تولید و همچنین رونق کسب و کار کمک می‌کند.

حکاکی بر روی تابلوهای چوبی

حکاکی بر روی تابلوهای چوبی

حکاکی بر روی تابلوهای چوبی

حکاکی بر روی چوب و ساخت تابلوهای چوبی یکی دیگر از روشهای کسب درآمد با استفاده از دستگاه CNC چوب است. خوشبختانه دستگاه‌های سی ان سی می‌توانند بر روی مواد مختلفی از یک خانواده کار کنند و تولیدات باکیفیتی داشته باشند. به همین دلیل صاحب یک کارگاه می‌تواند چوب‌های متنوعی را انتخاب کرده و با استفاده از دستگاه نوشته‌های مختلفی از جمله گفته‌های بزرگان یا شعرهای زیبا را حکاکی کند و زمینه فروش آنها را به خانواده‌ها فراهم کند. به کمک سرعت بالا و کیفیت در حکاکی توسط این دستگاه‌ها می‌توان اطمینان داشت که در کوتاه مدت به رونق مناسبی در کسب و کار خواهید رسید.

 

فروش عروسک‌های چوبی

فروش عروسک‌های چوبی

فروش عروسک‌های چوبی

از شخصیت پینیکیو گرفته تا باربی های عروسکی، هر کدام از آنها در بین کودکان و خانواده‌ها طرفدارهای خاص خود را دارند و معمولاً عروسک‌های چوبی انتخاب خوبی به عنوان هدیه به شمار می‌روند. از سوی دیگر این عروسک‌ها دارای جزئیات زیادی هستند که ساخت آنها با استفاده از دست زمان زیادی از فرد تلف می‌کند. همچنین پیچیده بودن این عروسک‌ها باعث می‌شود که امکان تولید انبوه از آنها به کمک دست فراهم نباشد. خوشبختانه دستگاه CNC چوب شرایطی را فراهم می‌کند که این عروسک‌های چوبی با تعداد بالا و با ظاهری یکسان تولید شوند و امکان هدیه دادن آنها به افراد مختلف فراهم باشد.

با این وضعیت اگر به دنبال یک کسب و کار کوچک و در عین حال پایدار هستید می‌توانید با خرید دستگاه CNC چوب و تأمین مواد اولیه مورد نیاز آن به راحتی یک کارگاه کوچک احداث کنید و در کوتاه مدت به یک منبع درآمد مناسب برسید.

مطلب مرتبط :  ۶ مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند

 

 استفاده در ساخت ویلاهای چوبی بزرگ

استفاده در ساخت ویلاهای چوبی بزرگ

 استفاده در ساخت ویلاهای چوبی بزرگ

یکی دیگر از راهکارهایی که می‌توانند شما را به یک منبع درآمد پایدار برساند این است که از دستگاه CNC چوب برای ساخت ویلاهای چوبی استفاده کنید. این ویلاها به دلیل نمای فوق العاده خود و همچنین مواد اولیه به کار رفته در آنها به انتخاب اول بسیاری از افراد تبدیل شده‌اند. بنابراین می‌توانید با سرمایه گذاری در این بخش به یک کسب و کار نسبتاً بزرگ دسترسی داشته باشید و تعداد افراد شاغل آن نیز بالا باشد.

اگر در فضای اطراف خود چرخی بزنید می‌توانید نمونه‌های زیادی از شیوه‌های کسب درآمد با استفاده از دستگاه CNC چوب را پیدا کنید. در استفاده از این دستگاه‌ها، علاوه بر قابلیت آن‌ها می‌توان به خلاقیت فردی و ظرفیت مواد اولیه اتکا کرد و محصولات مختلفی را تولید کرد.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “۷ محصول پولساز چوبی با دستگاه CNC چوب

 1. فرد ماشین گفت:

  ۷ محصول پولساز چوبی با دستگاه CNC چوب

 2. علیرضا گفت:

  سلام مطلب بسیار مفیدی بود. یک سوال داشتم میخاستم بدونم به نظر شما برترین سازنده دستگاه های CNC چوب ،سنگ و فوم در ایران چه شرکتی است ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. فرد ماشین گفت:

   با سلام جناب علیرضا
   برندهایی برتر هستند که بتوانند خدمات بهتری به کاربران خود بدهند. تقریبا تمامی برندهایی که ما در فروشگاه فردماشین کار میکنیم دارای این خصوصیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *