۶ مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند

6 مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند

۶ مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند عنوان جدیدترین تحقیق سایت مهارت در کشور کاناداست. این عنوان بر اساس جمع آوری داده های کاربران تازه وارد به سیستم آموزش نجاری در این کشور است.

بر این اساس تمامی مهارت های لازم برای تبدیل شدن به یک نجار موفق را در ۶ قسمت دسته بندی کرده اند. برای یادگیری و اطلاع از این ۶ مهارت و تبدیل شدن به یک نجار درجه یک در ادامه همراه فرد ماشین باشید

بسیاری از مردم به نجار شدن و کار با چوب فکر می کنند و بسیاری از نجارها به عنوان یک سرگرمی به نجاری نگاه می کنند. اما فقط بعضی از آنها که در واقع پشتکار دارند و حرفه خود را دنبال می کنند، و بطور کامل در حرفه خود موفق می شوند.

چه چیزی یک نجار موفق را از یک نجار معمولی متمایز می کند !؟ | نجار موفق

چه چیزی یک نجار موفق را از یک نجار معمولی متمایز می کند !؟

اگر شما قصد دارید یک نجار موفق شوید، چه ویژگی هایی باید در اختیار داشته باشید و مهارت های فنی مورد نیاز برای یادگیری چه چیزهایی می باشد؟

اینها سوالات کلیدی برای اندیشیدن درباره برنامه ریزی سرمایه گذاری در آموزش نجاری هستند.

برای یادگیری هر گونه کار و تجارتی زمان، پول و انرژی لازم است لذا قبل از شروع به کار، باید احساس کرد که آیا این کار مناسب است یا نه.

بنابراین اجازه دهید آن را مورد بررسی قرار دهیم . برای اینکه به یک نجار موفق تبدیل شوید باید این ۶ مهارت را به دست آورید. بدست آوردن این مهارت ها ، شما را در رسیدن به یک درآمد عالی موفق خواهد کرد.

 

۱- مهارت های ریاضی قوی :

نجار باید هنگام کار در اندازه گیری دقیق باشد . کار شما باید به میلیمتر محاسبه شود. دستیابی به این سطح دقت، مهارت های ریاضی بسیار خوبی را به میطلبد.

شما نیاز به استفاده از جبر، حساب، هندسه و آمار دارید و برای سنجش مقدار مواد، اضافه کردن حجم، کشف ابعاد، و تخمین منابع موردنیاز برای هر پروژه به آن احتیاج پیدا می کنید.

شمارش (توانایی کار با اعداد) یک مهارت اساسی است که شما به آن نیاز پیدا می کنید تا در کار نجاری پیشرفت کنید. و باید در هر شغلی موقعیت مناسبی برای پیشرفت کارتون داشته باشید.

 

۲- تجزیه و تحلیل نقشه های فنی :

نجاران باید مشخصات فنی خاصی داشته باشند. مثلا در مورد اینکه آیا آنها در حال ساخت یک نام تجاری جدید هستند و یا کمک به پروژه نوسازی می کنند.

این بدان معنی است که چگونگی خواندن و تفسیر نقشه های فنی، مانند طرح های ساختمانی، ارتفاعات، و برنامه های کاری را بدانید.

اگر این اسناد را درک نکنید، نمی توانید مقادیر مواد را تخمین بزنید و محاسبات اندازه گیری را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که کار شما درست است.

اما به یاد داشته باشید، انتظار نمی رود که روز اول مهارت کافی داشته باشید. مربی آموزش نجاری قانون ساختمان متمرکز را به شما یاد می دهد و به شما آموزش می دهد که چگونه با برنامه کاری بتوانید کار کنید.

آنچه شما نیاز دارید، چشم بسیار تیز برای جزئیات، توانایی تجزیه و تحلیل اطلاعات و مهارت در حل مسئله است. این ویژگی های طبیعی شما قطعا نیاز به تبدیل شدن برای یک نجار موفق می باشد.

مهارت های مکانیکی و حرکتی عالی

۳: مهارت های مکانیکی و حرکتی عالی :

همه نجارها نیاز به مهارت مکانیکی خوبی دارند. ما در مورد دانش و هماهنگی فیزیکی که برای کار با اره های دیجیتالی، سنگ تراشهای قدرتی، نردبانهای بلند با پله های فرعی، سطوح الکترونیکی و لیزر، چکش، میخ زن بادی، سوزن زن پنوماتیک و بسیاری دیگر از ابزارهای نجاری ، صحبت می کنیم.

و اگر شما تصمیم نهایی به تخصص در نجاری را گرفته اید، به مهارت های حرکتی خوب نیاز دارید تا کاری دقیق تر انجام دهید. مانند نصب قالب بندی تاج، پله ها، پایه های پلاستیکی، درب های سفارشی و پنجره ها، شومینه های اطراف و غیره.

شما مقدمه خوبی در این ابزار و تکنیک ها در آموزش نجاری خواهید یافت. اما از روز اول، تمام دانش آموزان باید دارای توانایی طبیعی برای گرفتن و دستکاری اشیاء کوچک و نگه داشتن وسایل بصورت ثابت(بدون تحرک) با یک دست را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:  ۷ مهارت در نجاری که هر نجار باید بداند

 

۴: استحکام و قدرت :

علاوه بر این هماهنگی و مهارت های حرکتی خوب، نجار ها باید در شرایط مناسب فیزیکی مناسب باشند تا بتوانند با خواسته و وضعیت کار همسو و هم جهت شوند و از پس انجام کارهای سخت بر آیند .

شما باید از داربست بالا بروید، در فضاهای ناخوشایند خم شوید و بارهای سنگین را حمل کنید. هنگامی که یک پروژه با بازه زمانی اجرا می شود، شما انرژی لازم برای قرار گرفتن در آن ساعت های اضافی را داشته باشید.

شکی در مورد آن وجود ندارد، اگر می خواهید نجار شوید، باید سلامت و مقاومت خود را حفظ کنید و قدرت و استقامت بالایی داشته باشید .

 

۵: ارتباط و خدمات رسانی به مشتری:

مانند بسیاری از مشاغل ، کار نجاری هم یک کار گروهی می باشد. مثلا شما در یک مجتمع اداری مشغول کار خود هستید و دیگر افراد متخصص هم ، مانند لوله کش و برقکار در مجاورت شما مشغول اند. این تعامل و همکاری در یک محیط کاری مشترک با مهارت ارتباط برقرار کردن شما مرتبط است.

و البته، شما باید بتوانید با مشتریان و ناظران حرفه ای ارتباط برقرار کنید.

به ویژه این مهم است که اگر شما در نجاری کار سفارشی قبول کردید. مشتری نیاز دارد که به کار شما ایمان پیدا کند و کار شما از دید او منحصر به فرد باشد.

و به طور کلی، دوستانه برخورد کردن، شاد و خوش برخورد بودن به شما کمک می کند تا روابط خوب را بسازید و این بهترین کاری است که در آن به موفقیت می رسید ، اگر بخواهید یک تجارت طولانی و موفقیت آمیز در این کار داشته باشید.

بیشتر بخوانید : سوالات متداول برای راه اندازی کارگاه نجاری

6 مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند | نجار موفق

۶: سازگار و سرد تحت فشار:

  • اگر منابع  و وسایل مورد نیاز برای کار نجاری را به موقع وارد نکنید چه می شود ؟
  • اگر تمرکز را از دست بدهید و قبل از برداشتن خاک اره، رنگ کنید چه می شود ؟
  • یا اگر شما تخته ای را کمی کوتاهتر از آنچه باید باشد ببرید، چه اتفاقی می افتد ؟

اینها همه مسائل بسیار معمولی برای نجارها هستند و همیشه در موقعیت های کاری اتفاق می افتد. اگر یکی از موارد بالا را شما هم مرتکب می شوید، این به این معنی است که شما هنوز به یک نجار ماهر تبدیل نشده اید.

چه چیزی موفقیت شما را در این زمینه تعریف می کند، توانایی شما برای تشخیص و حل این خطاها، باید سریع باشد . و باید از اشتباهاتمان  تجربه کسب کنیم .

کارهای نجاری اندک باید با توجه به برنامه انجام شود ، به ویژه اگر شما متکی به دیگر افراد بازرگان یا تامین کنندگان هستید.

اگر می خواهید یک نجار شوید، باید سازگار باشید یعنی کسی که بتواند به خوبی تحت فشار قرار گیرد و با مشکلات کنار بیاید.

 

خلاصه : برای تبدیل شدن به یک نجار حرفه ای باید یکسری خصوصیات را داشته باشید. علاوه بر مهارت در کار با چوب ، باید دارای خصوصیات برجسته دیگر هم باشید.

منبع : Successful Carpenter

دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “۶ مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند”

    فرد ماشین

    ۶ مهارتی که شما را به یک نجار موفق تبدیل می کند