کسب و کار کندوسازی و ماشین آلات مورد نیاز آن

کسب و کار کندوسازی و ماشین آلات مورد نیاز آن

کسب و کار کندوسازی یکی از کسب و کارهای مرتبط با صنایع چوب است که درصدی از نجاران را مشغول به کار کرده است. کندوی چوبی انواع مختلفی دارد که برای ساخت آن توسط نجاران در سراسر دنیا از چوب های مختلف استفاده می شود.
در ایران هم معمولا برای تولید کندوهای چوبی از انواع چوب روسی مثل نراد ، یولگا و ساسنا استفاده می شود. اما از درختان بومی مثل توت هم بکار گرفته می شود.

انواع کندوهای چوبی

یکی از انواع کندوهای مدرن، کندوهای چوبی هستند که عمدتا از چوب درختان جنگلی ساخته شده و طبق نیاز و سلیقه زنبورداران، در طبق های گوناگونی تولید می گردند.
کندوهای چوبی و یا جعبه ای، در دو نوع کف باز و کف بسته ساخته شده که گفتنی است بهره برداری از کندوهای کف باز، دارای یک سری ویژگی ها و خواص مثبت نسبت به کندوهای کف بسته بوده است.
کندوهای چوبی، با هر شرایط آب و هوایی سازگاری خوبی داشته اند که گفتنی است با توجه به تعمیر مجدد آنها حتی توسط خود زنبورها، کارآیی چیزی نزدیک به ۱۲ سال را دارند.

تولید کندو عسل چوبی

خط تولید کندوی چوبی
با بررسی که ما در بازار تولید کندو عسل چوبی انجام دادیم، بنا بر تعداد و تیراژ تولیدی نجار، یکسری پیش نیاز ها وجود دارد. یک سمت این پیش نیاز ها تهیه چوب مورد نیاز است که در بالا توضیح کافی داده شد. قسمت بعدی مربوط به فرآیند ساخت کندوی چوبی است. مثل تهیه بیشتر مصنوعات چوبی برای شروع کار نیاز به یک دستگاه اره فلکه نجاری دارید. اره فلکه از این جهت نیاز است که با اون میتونید برشکاری های چوب رو انجام بدید.
نیاز به رنده و گندگی برای پرداخت رویه چوب دارین که برآمدگی یا خم روی چوب رو نداشته باشید.
حتما در این میان به یک قطع کن یا فارسی بر متوسط هم نیاز خواهید داشت . برای برش های ریز شانه های کندو عسل حتما مورد نیاز است.

اتصالات در کندوی عسل

اتصالات در کندوی عسل

اتصالات در کندو به علت جابه جایی های فراوان بسیار اهمیت دارد. این اتصالات بین دو طرف دیواره و کناره اون هست که چهارچوب رو نگه میدارنند.
اتصالات کندو از نوع چپ و راستی است. برای ساخت این اتصالات دستگاهی در نجاری وجود داره ولی در ایران متاسفانه نیست یا خیلی محدود است. که کار این دستگاه ایجاد اتصالات چپ و راستی است. قسمت شونه های کندوی عسل هم نیاز به دستگاهی برای شابلون و دقت بالای تراش شونه ها به اندازه های مساوی و دقیق دارد.
دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “کسب و کار کندوسازی و ماشین آلات مورد نیاز آن”

    فرد ماشین

    کسب و کار کندوسازی و ماشین آلات مورد نیاز آن