کسب درآمد از چوب و ضایعات چوبی

بارها این سوال از کارشناسان صنعت چوب شده ، که چطور می توانم کسب درآمد از چوب و ضایعات چوبی داشته باشم. یک کسب درآمد دائمی و خوب که بتوانم پس انداز و سرمایه گذاری لازم را انجام بدهم. امروز برای شما مقاله ای آماده کردیم که این سوال شما را پاسخ خواهد داد. اما این را بدانید که هر کاری سختی خود را دارد و اگر عاشقانه آن کار را دوست نداشته باشید، به خاطر پستی و بلندی های بسیاری که دارد، توان ادامه و پیشرفت را در آن کار نخواهید داشت.

 

نجاری کاری با عشق و آرامش بخش

نجاران عزیز با اینکه همیشه از هزینه های برق و بیمه و کرایه کارگاه می نالند، اما در موقع کار با چوب بسیار آرامش گرفته و لذت می برنند. مشکلات در این صنعت بیشتر مالی و هزینه ای است. اما در کار لذت و عشق موج می زند. همین کافی است که در کشور های پیشرفته ، کلاس هایی را برای سالمندان به منظور کار با چوب برگذار می کنند. در این کلاس ها به علت لمس دست و چوب و کار و شوق ساختن یک کار با دست خود، به سالمندان آرامش داده و آنها را به هیجان درونی می آورد.

اولین مرتبه درآمد زایی از چوب و ضایعات چوبی ،  عشق و علاقه شما به آن است

عکس

 

چطور از چوب کسب درآمد کنم !؟

روش های کسب درآمد در نجاری بسیار است. راه برای پول درآوردن در این صنعت بزرگ خیلی داریم. فقط باید به نیاز روز توجه کنید.

 

کسب درآمد از ساخت مبلمان -مبلمان منزل

کسب درآمد از ساخت مبلمان -مبلمان منزل

مبلمان منزل :

گسترش زندگی شهری و نیاز و تقاضای روز مره برای تغییر سبک زندگی، مردم را به استفاده از وسائل جدید و لوکس تشویق کرده است. این نیاز در سال های گذشته با واردات مبل از کشور های همسایه تامین می شد. اما با قوت گرفتن صنعت مبلمان داخلی و نمونه های با کیفیت ، که حتی بعضا بهتر از نمونه های خارجی هم هستند، نجاران توانستند این نیاز بازار را پاسخ گو باشند. و کسب درآمد در صنعت مبلمان به صرفه شود. شما هم که تا الان پا در این عرصه نگذاشتید یا طراح و سازنده مبلمان منزل هستید ، می توانید با یک پژوهش بازار و دریافت بازخورد و کسب اطلاعات ، درخواست و سلیقه کاربران را بفهمید. کمی خلاقیت و استفاده از نمونه جدید حتی در کشورهای دیگر، می توانید بازار و مشتریان خود را داشته باشید.

سعی کنید طرح های خلاقانه و یونیک داشته باشید. تنها راه دوام آوردن در این باز و کسب درآمد خوب ، تک بودن و خلاق بودن است.

 

ساخت وسایل چوبی آشپزخانه

ساخت وسایل چوبی آشپزخانه

ساخت وسایل چوبی آشپزخانه :

این مورد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کار خراطی و ساخت وسایل ساده چوبی مثل تخت کار، قاشق و ملاقه چوبی ، کاسه و بشقاب چوبی و … که همگی مورد نیاز آشپزخانه است، همگی درآمد خوبی برای شما به ارمغان خواهند آورد. کافی است که این تولیدات را در ابعاد زیاد تولید کنید. به این شکل هزینه کار برای شما به نسبت تعداد کمتر می شود.

هزینه برق و کارگر و کرایه کارگاه و مواد اولیه در تعداد ضرب می شود. برای فروش هم می توانید با فروشگاه های خرده فروشی آنلاین و مارکت های بزرگ فروش لوازم منزل صحبت کنید و تولیدات چوبی خودتان را در آنجا به فروش برسانید. از فضای آنلاین نظیر شبکه های اجتماعی هم به خوبی می توانید بهره گرفته و بازاریابی کنید. خلاصه برای فروش نگران نباشید، قیمت مناسب و کار خوب می تواند برای شما کسب و کار و درآمد خوبی را به ارمغان بیاورد.

مطلب مرتبط :  کابینت آشپزخانه متفاوتی از دیگران داشته باشید

 

ساخت مصنوعات چوبی دکور داخلی منزل

ساخت مصنوعات چوبی دکور داخلی منزل

وسایل دکوری چوبی :

از جمله به آباژور ، گلدان رومیزی ، زیر لیوانی ، قفسه دیواری ، زیر تلویزیونی، کتابخانه و … که هر کدام با چوب ساخته شود و با کمی خلاقیت و حتی کپی برداری از نمونه های خارجی می توان بازار مناسبی را برای آن در نظر داشت.

استفاده از مصنوعات چوبی و چوب در دکوراسیون داخلی امروزه در منازل ایرانیان عزیز ، بیشتر از قبل شده است. اگر طرح های شما خلاقانه باشد و بتوانید جذابیت های خاص را درآن ها ایجاد نمایید ، مطمئن باشید با سفارش بالا می توانید یک کسب و کار پولساز داشت باشید. کافی است با قیمت های خوب و کمی سلیقه آنها را در نمایشگاه ها یا مراکز فروش قرار دهید. حتی می توانید به صورت هدیه به دوستان و آشنایانتان بدهید. اینکار کم کم به صورت بازاریابی ویروسی برای شما درآمد زا خواهد بود.

 

ساخت ذغال

ساخت ذغال

ساخت ذغال :

استفاده از ذغال مخصوصا در مهمانی ها و مجالس ایرانی بسیار زیاد است. گاها دیده می شود حتی قیمت ذغال از مرغ هم گرانتر است. این نیاز باعث شد تا واردات بی رویه و گسترده ای در این کسب و کار راه بیافتد. البته امروز قسمتی کوچکی از این بازار در دست تولید کنندگان داخلی است. اما این بازار گسترده می تواند برای شما که به دنبال شغل درآمد زا و کسب و کار پولساز هستید، مناسب باشد.

تا حالا فکر میکردید از ضایعات ریز چوب و به اصلاح دور ریختنی های چوبی هم می توان کسب درآمد داشت!؟

بله می شود. می توان با تولید انواع ذغال از ضایعات چوبی درآمد بسیار عالی کسب کرد. حتی با بزرگ  شدن کار می توان این ضایعات رو با هزینه ناچیز از کارگاه های چوب و از همکاران خود خرید. در محیط کارگاه خود یا به صورت مجزا می توان این کار را انجام داد. سرمایه برای این کار به اندازه تجهیز یک کارگاه کوچک است و می توان حتی به صادرات هم در این شغل فکر کرد.

کافی است کاری را شروع کنید و به آن علاقه مند باشید. مطمئن باشید حتما هم به ثروت خواهید رسید و هم هروز خوشحال هستید. 

موفق و پیروز باشید.

دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “کسب درآمد از چوب و ضایعات چوبی”

    فرد ماشین

    کسب درآمد از چوب و ضایعات چوبی