پمپ هوای سایلنت یا بی صدا چیست ؟

پمپ هوای سایلنت یا بی صدا چیست ؟

پمپ هوا یا کمپرسور یکی از ماشین آلات پرکاربرد برای استفاده از ابزارآلات پنوماتیک است. شما با داشتن این کمپرسور می توانید از ابزارهای بادی مانند ، میخکوب بادی ، پیستوله بادی (برای پاشیدن رنگ)، منگنه بادی و … استفاده کنید. دسته بندی این کمپرسور در چند مورد مختلف است. که می توان آنها را بنا به ظرفیت مخزن یا تعداد سیلندر تقسیم بندی کنیم. یکی دیگر از این دسته بندی ها، با صدا بودن و بی صدا بودن پمپ هست. در این مطلب دوست داریم در مورد پمپ هوای سایلنت یا بی صدا صحبت کنیم. 

پمپ هوای سایلنت یکی از انواع کمپرسور است که با فناوری جدید برای محیط های بسته و با محدودیت استفاده می شود. به این علت که خروجی صدای آن از حد معمول بسیار پایین تر بوده و اصطلاحا به آن بی صدا میگویند. همونطور که گفتیم کاملا بی صدا نیست ولی خروجی با صدای حداقلی دارد.

همونطور که شاید بدونید، کمپرسور های معمولی نیاز دارنند که بعد از چند بار استفاده_ ( البته بستگی به ساعت استفاده از آن دارد) _ روغن به مخزن آنها تزریق شود ولی در مورد کمپرسور بی صدا یا سایلنت یکبار در محیط کارخانه این کار انجام میشود و دیگر نیازی به تزریق توسط کاربر ندارد. این هم خوب است هم بد. 

خوب از این جهت که کار کاربر را راحت کرده و دیگر نیاز به سرویس و روغن ندارد (مگر در صورت خرابی و از کار افتادن) ولی جنبه بد آن این است که احتمال پایین آمدن عمر دستگاه هم هست. 

کمپرسور بی صدا

کاربرد پمپ هوای سایلنت

در مدل های معمولی کمپرسور یا همون پمپ هوا، با روش هایی مثل نصب در بیرون کارگاه یا نصب عایق صدا بر روی کمپرسور میشه صدای آزاردهنده اون رو کم کرد یا به حداقل رسوند . اما در بعضی مکان ها به هیچ عنوان نمیشه از این نوع پمپ ها استفاده کرد.

در اینجا کاربرد پمپ هوای سایلنت خودش رو نشون میده . شاید وقتی برای کشیدن دندان به دندان پزشکی مراجعه کرده باشید، اگر دقت کنید ابزار هایی که برای مته کاری یا مکش و کلا ابزارهای پنوماتیکی که پزشک استفاده میکنند با استفاده از یک کمپرسور سایلنت کار میکنه و یکی از کاربردهای خیلی شاخص کمپرسور بی صدا همینجاست. 

کاربرد دیگه اون در منازل برای ساخت صنایع دستی است. به راحتی با داشتن این پمپ می تونید حتی در محیط های کوچیک مسکونی هم کار کنید. البته کاربردهای دیگری هم به علت حجم کوچیک مخزن اونها میشه پیدا کرد. 

امیدوارم استفاده لازم رو از این مطلب ببرید. 

اگر تجربه ای در این مورد دارین، خوشحال میشم با ما در میون بگذارید.

 

 

دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “پمپ هوای سایلنت یا بی صدا چیست ؟”

    فرد ماشین

    پمپ هوای سایلنت یا بی صدا چیست ؟