خرید بهترین فرز نجاری ایرانی برای کارگاه نجاری

خرید بهترین فرز نجاری ایرانی برای کارگاه نجاری

.
یکی دیگه از دستگاه های پرکاربردی که در صنعت نجاری به کار میره ، دستگاه فرز نجاری یا فرز پایی است. که کاربرد اون برای ابزار زنی در صنعت چوب به کار گرفته میشه .

فرز ها معمولا از لحاظ ابعادی و سایزی تفاوت چندانی ندارند. و ابعاد کارگیر یا صفحه رویی اونها ۷۰ تا ۹۰ سانتیمتر هستش. که برای کارگیر دستگاه میشه از اون استفاده کرد.

یکی از مواردی که زیاد از فرز زمینی استفاده میشه ، برای سنباده کاری قطعاتی هست که به صورت منحنی برش داده شده اند و برای سنباده کاری اونها مورد استفاده قرار میگیره.

اما موارد دیگه ای هم هست که فرز زمینی به کار گرفته میشه ، که در واقع تنوع کاری زیادی رو به نجار میده، شیار زدن های مختلف ، مثل ابزار زدن های مختلف و حتی برای اتصالات هم به نوعی میشه از این دستگاه نجاری استفاده کرد.

در مواقع چیزی که فرزها رو از همدیگه متمایز میکنه ، دور دستگاه است. یعنی وجه تمایز و تفاوت دستگاه های فرز ایرانی با فرز خارجی ، دور حرکت موتور است. فرزهای نجاری ایرانی عملا دوری بیش تر از ۶۵۰۰ تا ۷۰۰۰ دور رو بیشتر به ما نمیدند.

علت بر اینکه تکنولوژی ساخت فرز زمینی پیچیده است و ما هنوز متاسفانه به اون استانداردهای لازم برای اینکه بتونیم به مدل های خارجی اون برسیم و حداقل های اون رو که ۱۰۰۰۰ دور است ، داشته باشیم.

هرچند عنوان میشه که نوع ایرانی با خارجی اون برابری میکنه ولی در واقع این چنین نیست.

خوشحال میشیم نظرتون رو در این باره بفرمایید.

دیدگاه ها 2

2 replies on “خرید بهترین فرز نجاری ایرانی برای کارگاه نجاری”

    نیما

    نگفتن بالاخره بهترین رو که!

    فرد ماشین

    برند خاصی رو نمیشه گفت ولی معمولا برندهای ایرانی مثل هم هستند و کارکردی مشابه دارنند. و اینکه بنا به کاربرد و استفاده کاربر فرق میکنه و نمیشه گفت کدوم برند رو همه بخرند. ممنون از شما