تیغ اره الماسه خوب چه مشخصاتی دارد !؟ چوب بر بخریم یا MDF بر

تیغ اره الماسه خوب چه مشخصاتی دارد !؟ چوب بر بخریم یا MDF بر

.
اولین سوالی که هنگام خرید اره الماسه برای ما پیش می آید این است که اره الماسه خوب چه خصوصیات و ویژگی هایی باید داشته باشد؟
برای خرید اره الماسه مسائل مختلفی را باید در نظر گرفت. یکی از این مسائل قیمت اره الماسه است.  اره الماسه های موجود در بازار در رنج قیمتی متفاوتی هستند. قیمت هایی که بر اساس برند و تعداد دفعات تیز شدن تیغه ها و کشور سازنده روی تیغ اره الماسه گذاشته می شود.
اصلی ترین نکته برای قیمت گذاری روی تیغ اره الماسه همان سایز الماس تیغ هایش است. تیغ اره الماسه های معمولی بازار دارای الماس کوچک در روی تیغه های آن است. این کوچک بودن الماس به این معنی است که امکان تیز شدن چند باره برای آن وجود ندارد. و گاها یک بار مصرف هستند. به فراخور همین تیز شدن قیمت اره الماسه هم از ارزان به گران متغیر است.
همین قاعده رو هم میتونید برای تخمین قیمت تیغ اره الماسه های گران قیمت در نظر داشته باشید. تعداد بالای تیز شدن و الماس درشت تر نسبت به تیغ اره های ارزان قیمت بازار.
.

تیغ اره الماسه چوب بر یا MDF بر

تیغ اره الماسه چوب بر یا MDF بر

ما به عنوان یک شخص مبتدی از کجا میتونیم تشخیص بدیم که کدام تیغ اره الماسه چوب بر است و کدام تیغ اره الماسه MDF است ؟  در پاسخ به این سوال باید عرض کنم که اره های چوب بر، اصولا تعداد دندانه کمتری دارنند.و فاصله بین دندانه ها بیشتر ازتیغ اره الماسه mdf بر است.
تیغ اره الماسه چوب بر چون با دور بالا دارنند عمل برش چوب رو انجام میدند، اگر از یک حدی که به دور دستگاه هم بستگی دارد، بیشتر شوند، تیغ اره الماسه شروع به سوزاندن چوب می کند. این به خاطر نزدیکی دندانه های تیغ اره است. به این معنی اگر شما با یک تیغ اره ام دی اف بر بخواهید چوب رو برش بدید، امکان سوزاندن چوب بالاتر میره.
پس به خاطر همین نکته است که در تیغ اره الماسه های چوب بر از دندانه کمی برای ساخت آن استفاده می شود. یک راه تشخیص دیگه که می تواند تفاوت بین تیغ اره الماسه چوب بر و ام دی اف بر رو برای شما مشخص کند، چپ و راست بودن کونیک دندانه های آن است.
کافی است برای اینکار تیغ اره الماسه را روبروی صورت خود بگیرید، به شکلی که دندانه های آن به سمت شما باشد. اگر دندانه های آن به سمت چپ و راست تیز شده باشند، آن اره الماسه چوب بر است. این راه به اضافه فاصله بین دندانه ها شما را مطمئن می کند که دارید یک تیغ اره الماسه چوب بر خریداری می کنید.
اره الماسه Mdf بر دارای دندانه های متفاوتی است. به این شکل که اگر آن را جلوی صورت خود بگیرید خواهید دید که یکی از دندانه های آن اصطلاحا پَخ است و دیگری تخت. این نوع طراحی دندانه در تیغ اره الماسه ام دی اف بر، به این منظور است که یکی از آن دندانه ها روی Mdf خط می اندازد و دیگری کار باربرداری را انجام می دهد.
این کار از ریش ریش شدن سطح ام دی اف جلوگیری می کند. همچنین دو طرف ام دی اف که دارای لایه کاغذی است، دچار لب پری نخواهد شد.
دیدگاه ها 1

یک دیدگاه در “تیغ اره الماسه خوب چه مشخصاتی دارد !؟ چوب بر بخریم یا MDF بر”

    فرد ماشین

    تیغ اره الماسه خوب چه مشخصاتی دارد !؟ چوب بر بخریم یا MDF بر