آموزش نجاری, رنده گندگی, ماشین آلات نجاری, نجاری

دستگاه گندگی نجاری، انواع و کاربرد آن + ویدیو

دستگاه گندگی نجاری، انواع و کاربرد آن + ویدیو

.

یکی دیگه از دستگاه های پر کاربردی که در صنایع چوب استفاده میشه، دستگاه گندگی هست. که در بعضی مناطق ایران به دستگاه رورند هم معروف هستش. کاری که انجام میده، مشروط به صاف بودن یک طرف کار شما، کل قطعه کار شما رو سایز می کنه.

ممکنه شما در عملکرد و کارکردتون ، الوارهای متعددی رو استفاده کنید. و این الوارهای تلورانس ضخامتی داشته باشند. ممکنه برای ۵ سانت ، ۱ میل تا ۲ میل یا ۳ میل تلرانس داشته باشه .

شما زمانی که گندگی رو تنظیم می کنید مثلا روی ۵ سانت، کل قطعات ورودی شما رو ، ضخامت هاش رو یکسان میکنه و کل قطعاتی که از اونور میده بیرون، به صورت ۵ سانتی به شما تحویل میده.

 

سایزهای گندگی

گندگی سایز های مختلفی داره ، که ۴۰ ، ۵۰ و ۶۰ سانت و بر اساس سفارش ۷۰ و ۸۰ سانت و حتی گندگی ۲ متری بر حسب کاربردهای مختلف در صنایع چوب ساخته شده و در داخل کشور مورد استفاده قرار میگیره و توی صنایع مختلف وجود داره.

 

انواع گندگی

دستگاه گندگی به دو صورت است. گندگی ها معروف هستند به تک دینام و ۲ دینام .

زمانی که عنوان می کنیم ، گندگی تک دینام ، در اصل کشنده دستگاه قدرتش رو از دینام اصلی میگیره و با گیربکس و زنجیر ، منتقل می کنه به کشنده .

ولی زمانی که عنوان می کنیم ، گندگی دو دینام ، در واقع گندگی برای اون قسمت کشنده اش، دینام و گیربکس جداگانه خودش رو داره و یا یک مزیتی داره که اون قدرتش رو از قدرت موتور اصلی نمی گیره و یک قدرت مضاعفی برای داخل کشیدن قطعه داره.

 

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “دستگاه گندگی نجاری، انواع و کاربرد آن + ویدیو

  1. فرد ماشین گفت:

    دستگاه گندگی نجاری، انواع و کاربرد آن + ویدیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *